قلب و زندگی؛ سایت شخصی دكتر مصطفی بیات فوق تخصص قلب و عروق عمومي خستگی غیر طبیعی از علائم بیماری‌های قلبی است!

خستگی غیر طبیعی از علائم بیماری‌های قلبی است!

▫️مطالعات محققان دانشکده پزشکی جان هاپکینز در بالتیمور نشان می‌دهد افرادی که پس از یک فعالیت سبک به سرعت خسته می‌شوند، بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی هستند.
▫️به گزارش پایگاه خبری مدیکال نیوز، محققان با استفاده از دو فرمول متفاوت خطر ۱۰ ساله ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی داوطلبان را برآورد کردند. پس از ۴.۵ سال بعد، با استفاده از یک آزمایش پیاده روی سبک همان افراد را مورد ارزیابی قرار دادند و خستگی آنان را بررسی کردند.
▫️نتایج نشان داد افرادی که امتیاز بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی داشتند، پس از فعالیت فیزیک سبک بیشتر خسته شدند. محققان معتقدند خستگی غیر طبیعی و بیش از حد می‌تواند از علائم بیماری‌های قلبی در آینده باشد و باید جدی گرفته شود.
▫️بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، بیماری‌های قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان بوده و رو به افزایش است و برآورد می‌شود از ۱۵.۹ میلیون مرگ در سال ۲۰۱۶ میلای، به ۲۳.۶ میلیون در سال ۲۰۳۰ میلادی برسد.
– بر اساس این آمار، تغذیه سالم و حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت سبک ماننده پیاده روی در هفته برای سلامت قلب ضروری است.
▫️نتایج این مطالعه در نشریه
American Heart Association
منتشر شده است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Post

ویتامین دی چه تاثیری بر دیابت داردویتامین دی چه تاثیری بر دیابت دارد

▫️محققان دانشگاه کالیفرنیا در یک مطالعه که نتایج آن در مجله PLOS ONE منتشر شده نشان داده اند که کمبود ویتامین دی میتواند احتمال بروز دیابت نوع دو را افزایش